Все про державну програму «Доступна іпотека 7%»

13.04.2021
article-image
На кого розрахована програма іпотеки під 7%?
       Державна програма "Доступна іпотека 7%", що почала діяти в Україні з 1 березня, розрахована на людей із середнім рівнем доходу. Особливих вимог до позичальників держава не пред'являє – всі критерії встановлюють банки-партнери. Про це розповів міністр фінансів Сергій Марченко.
"Ця програма розрахована на людей із середнім для України рівнем доходу. Вона передбачає купівлю житла в кредит із частковою компенсацією державою відсотків. Ми максимально спростили всі формальності, і тепер кредит може брати кожен, хто відповідає іпотечним умовами банку. Головним чином йдеться про платоспроможність клієнта", – сказав Марченко.

Кредит під 7% дадуть не на будь-яку квартиру: список обмежень
       Державна програма "Доступна іпотека 7%" дозволяє українцям брати кредити на квартири і будинки як на первинному, так і на вторинному ринку нерухомості. При цьому діють обмеження на площу житла та його вік:
- норматив – 50 кв.м на людину або сім'ю з двох людей;
- на кожного наступного члена родини – по 20 додаткових "квадратів";
- допускається перевищення нормативної площі на 20%, але воно оплачується за свої гроші, без компенсації відсотків державою;
- житло має бути побудовано не раніше 2018 року.
       Обмеження за віком житла вводили заради розвитку будівельної галузі.
       Уряд зацікавлений розвивати будівельний ринок, оскільки бачить в ньому драйвер пожвавлення економіки. В державній іпотечній програмі ставиться дві мети: надати громадянам можливість придбати доступне житло та попутно надати країні свіжий економічний імпульс. Тому сфокусувалися на первинному ринку нерухомості.
       Варто нагадати, що максимальну суму іпотеки встановили на рівні 2 млн гривень, тобто вартість житла – до 2,5 млн. Перший внесок – не менше 15%.

Куди звертатися по квартири у кредит під 7%?
          Ті, хто хочуть отримати іпотеку, мають звертатися відразу в банки, що приєдналися до програми.
Люди матимуть справу з уповноваженими банками, з якими Фонд укладе договори. 26 лютого підписані такі угоди з 7 банками. Серед них – державні Укргазбанк, ПриватБанк і Ощадбанк, а також комерційні – "Глобус", Кредобанк, Мегабанк і ОТП Банк. Це перша хвиля. Пізніше банків стане більше.

Інші новини

З Днем Незалежності України!

Детальніше

Доступна іпотека 7%. Скільки видано кредитів та кому відмовляють

Детальніше